Menu
Your Cart

Fas Kazablanka Marakeş Turu Sömestre Özel

Fas Kazablanka Marakeş Turu Sömestre Özel
Fas Kazablanka Marakeş Turu Sömestre Özel
Fas Kazablanka Marakeş Turu Sömestre Özel
Fas Kazablanka Marakeş Turu Sömestre Özel
Fas Kazablanka Marakeş Turu Sömestre Özel
Fas Kazablanka Marakeş Turu Sömestre Özel
Fas Kazablanka Marakeş Turu Sömestre Özel
Yeni
Fas Kazablanka Marakeş Turu Sömestre Özel
5.313,00TL
Vergiler Hariç: 5.313,00TL

1. GÜN

İstanbul - Kazablanka


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 18:15’de buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 651 sefer sayılı uçağı saat 20:15’de Kazablanka’ya hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 23:20’de olacaktır. Ardından özel aracımız ile buluşuyor ve otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz, geceleme Kazablanka otelimizde.  


2. GÜN

Kazablanka - Marakeş


Kahvaltının ardından özel aracımız ile Fas’ın ilk Başkenti olan kırmız şehir Marakeş’e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 30 dakikalık yolculuğumuzun ardından Marakeş’e varıyor ve imparatorluk kentlerinin arasında belki de en bilineni Marakeş’i panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. Marakeş’i hak ettiği üne kavuşturan ve geçmişin hatıralarını canlandıran manzaralar eşliğinde yapacağımız turumuz sırasında 1565’te Sultan Ebu el-Hasan döneminde inşa edilen, Mağribi mimarisine sahip, ince taş işçiliği ile dikkat çeken Ali Bin Yusuf Medresesini gezerek başlıyoruz. Daha sonra 75 metre yüksekliğinde minaresi ile dikkat çeken adını etrafındaki kütüphanelerden alan 1150 yılında tamamlanmış Kutubiye Camisi ardından Labirenti andıran dar sokakları ve caddeleri ile, her yana yayılmış, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina’yı geziyoruz ve Fas’ta özgün yapısıyla dikkat çeken, Unesco Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisi olan "Açık Hava Tiyatrosu"'da Djemma El Fna Meydanı ile sona erecek. Dünya'nın farklı ülkelerinden turist gelmesine sebep olan meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydanı gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği, Jemaa el-Fnaa ve Marakeş Night gezisine katılabilirler. Bu gezimizde Marakeş’in en meşhur meydanı ve özellikle gece farklı bir şekilde ziyaretçilerini karşılayan Jemaa el Fnaa meydanını ziyaret edeceğiz. Sonrasın da Marakeş’in hiçbir yerde rastlayamayacağınız etkileyici oryantal gece eğlencesi izleyeceğiz.

Jemaa El-Fnaa ve Chez Ali Gece Şovu: 75 €  (Kişi Başı)
3. GÜN

Marakeş


Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Şehri dilediğiniz gibi keşfedebilir veya rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Essaouira şehir turuna katılabilirler. Tturumuzda Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar bu şehirde yaşamışlardır. Turumuzun bitiminde Marakeş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde.

Essaouira Gezisi: 75€ (kişi başı)4. GÜN

Marakeş


Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Atlas Dağları ve Berberi köyleri gezisine katılabilirler. Bu turumuz 4x 4 jeeplerimiz ile güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas dağlarını sizlere tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Sonrasında Fas’ın en eski ev sahipleri ve Fas kültürünün önemli bir parçası olan geleneksel berberi yaşantısını yakından görüp tanıyacağımız köyler ile gezimize devam edeceğiz. İlk olarak Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim köyü, Tifruin, Taddart, Ait souka ve Ait Mizan köylerini görerek ve molalar devam edeceğimiz gezimiz esnasında yerel restoranda öğle yemeği alacağız. Gezimiz sonrası Marakeş’ geri dönüyoruz, arzu eden misafirlerimiz Marakeş çarşısının dar sokaklarına geri dönebilir ya da otellerinde dinlenebilirler. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası’nda olduğumuzu bir kez daha hissedeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Atlas Dağları ve Berberi Köyleri (Öğle yemekli) : 80 € (kişi başı)5. GÜN

Marakeş - Kazablanka


Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Kazablanka transferimize kadar serbest zaman. Sonrasında odalarımızı boşaltarak çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte rehberlerimizin düzenleyeceği ekstra Majorel Garden YSL müzesi gezimizi düzenleyeceğiz. Kazablanka şehrine transferimizi gerçekleştirmemizin ardından Kazablanka şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik olarak yapacağımız turumuzda 1930 yılında Fransızlar tarafından kurulan, geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olarak, düzgün sokakları, yollarda kurulu tezgahları ve birbirinden güzel evleri ile Habous güzel bir başlangıç oluyor. Daha sonra Neo-Gotik tarzında inşaa edilmiş Kazablanka Katedrali (Sacre Coeur), V. Muhammed Meydanı ve Birleşmiş milletler meydanını görüyor ve son durağımız olan Fas’ın en büyük, Dünyanın ise en büyük yedinci camii olan Hassan II Camisine hareket ediyoruz. Fas Kralı 2. Hasan tarafından inşa edilen, Endülüs kültüründen esintiler taşıyan camiyi gezdikten Kazablanka’nın meşhur kordon boyu “Corniche” kısa bir mola verip Sonrasında havalimanı transferi saatimize kadar Serbest zaman. Serbest zaman sonrası Kazablanka hava limanına transferimizi gerçekleştireceğiz. 

Majorel Garden ve Berberi Müzesi: 45 € (kişi başı)
6. GÜN

Kazablanka - İstanbul


Yerel saat ile Saat 00:20 de PC 652 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat 25 dakikalık uçuşumuz sonrası yerel saat ile 07:00 da İstanbul’a varışımızın ardından gezimizi noktalıyoruz.


****** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

UÇUŞ DETAYLARI

Pegasus Havayolları ile,


PC651 İstanbul - Casablanca 20.15 - 23:20

PC652 Casablanca - İstanbul 00:20 - 07:00 İç hat Bağlantı ücretleri ilgili sınıftan yer olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Lütfen detaylı bilgi için Operasyona danışınız

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi