Menu
Your Cart

Fırsat Belgrad Turu Sömestre Özel

Fırsat Belgrad Turu Sömestre Özel
Fırsat Belgrad Turu Sömestre Özel
Fırsat Belgrad Turu Sömestre Özel
Fırsat Belgrad Turu Sömestre Özel
Fırsat Belgrad Turu Sömestre Özel
Yeni
Fırsat Belgrad Turu Sömestre Özel
2.811,00TL
Vergiler Hariç: 2.811,00TL

1. GÜN


İstanbul - Belgrad


Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde, uçuştan 3 saat önce buluşma. Biniş işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yolları'nın sefer sayılı tarifeli uçuşu ile Belgrad'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik uçuş sonrası Belgrad’a varıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından bizleri bekleyen aracımız ile Panaromik şehir turumuz için yola çıkıyoruz. Şehir turu esnasında; kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakıldığı iddia edilen ve NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuza şehirde yürüyerek devam ederken; Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı da görüyoruz. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.2. GÜN

Belgrad


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek öğlen yemekli Karlofça & Novisad turuna katılabilir. Akşam saatlerinde extra olarak düzenlenecek Akşam yemekli Skadarlija turuna katılabilir.


(Öğle Yemekli) Karlofça & Novisad Turu

Bu turumuzda Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Bu bölge Sırbistan’ın Kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak en gelişmiş bölgesidir. Bu turumuzda öncelikle Karlofça kasabasına gidiyoruz. Bu kasaba, tarihte her zaman önemli bir yer tutmuş olup 1922 yılına kadar Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz önemli eserlerdir. Bu kasaba, aynı zamanda, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile de Osmanlı tarihinde önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turumuzun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Bu kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ardından Novi Sad'ın merkezine hareket ediyoruz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun ardından Belgrad’a geri dönüyoruz.

Karlofça & Novisad Turu:60 Euro (Kişi Başı)3. GÜN

Belgrad


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tito'nun anıt mezarı , Zemun ve Nikola Tesla müzesi turuna katılabilirler.

Zemun ve Nikola Tesla müzesi : 40 Euro (Kişi Başı)


Akşam yemekli Skadarlija Turu

Mikail Street civarında olan Skadarlija bölgesi. 9. yüzyılda, şehrin ünlü simalarının toplanma yeri olan bu bölge, sık sık Paris’in Montmartre bölgesi ile karşılaştırılıyor. Bir zamanlar çingenelerin yaşadığı, şimdilerde bohem bir köşe olan Skadarlija (Skadarska diye okunuyor), nefis akşam yemekleri için şahane bir tercih olur. Ahşap fıçılar içerisindeki zakkum ağaçları,  rengârenk çiçekler ile süslenmiş bir mahalle.

Akşam yemekli Skadarlija Turu: 45 Euro4. GÜN

Belgrad - İstanbul


Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberiniz tarafından belirlenen saatte Belgrad havalimanına transfer. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları'nın sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket. Yerel saat ile İstanbul'a varış.


*Bu turumuzda hava yolu biletleri promosyon sınıf olup, rezervasyon sonrası uçak biletleri kesilecektir. İptal iade ve değişiklik yapılamaz*


Dikkat: Ekstra turların gerçekleşebilmesi için minimum katılımcı sayısı sağlanmak durumundadır. Gerekli katılımcı sayısı sağlanamadığı durumlarda katılımcı sayısına göre ekstra tur fiyatları revize edilerek sunulabilir. Misafirlerimiz herhangi bir turun organize edilmediği günlerde bireysel olarak gezilerini yapabilirler. Rehberlik ve araç hizmetleri,sadece transferler, şehir turu ve ekstra turlar için planlanmaktadır. Touristica, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine,gidilmesine bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi yada turların yapılamamasından Touristica sorumlu tutulamaz.


Önemli not; Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.


UÇUŞ BİLGİLERİ

Pegasus Hava Yolları ile


24 Ocak, 14 Şubat,21 Şubat,  20 Mart Hareket,

PC 371  Istanbul-S.Gökçen (SAW)-> Belgrad (BEG)   11:40 - 11:25

PC 372   Belgrad (BEG)-> Istanbul-S.Gökçen (SAW)  12:05 - 15:45


09 Nisan Hareket

PC 373  Istanbul-S.Gökçen (SAW)-> Belgrad (BEG)   14.45 - 15:30 

PC 372   Belgrad (BEG)-> Istanbul-S.Gökçen (SAW)  10:45 - 13:30


23 Nisan Hareket:

PC373 Istanbul-S.Gökçen (SAW)-> Belgrad (BEG) 14:45 – 15:30

PC372 Belgrad (BEG)-> Istanbul-S.Gökçen (SAW) 10:45 – 13:3026 Haziran, 10 Temmuz, 14 Ağustos Hareket,

PC371 Istanbul-S.Gökçen (SAW)-> Belgrad (BEG) 09:20 - 10:05

PC374 Belgrad (BEG)-> Istanbul-S.Gökçen (SAW) 16:35 - 19:20


28 Ağustos, 25 Eylül  Hareket,

PC371  Istanbul-S.Gökçen (SAW)-> Belgrad (BEG) 09:20 - 10:05

PC374 Belgrad (BEG)-> Istanbul-S.Gökçen (SAW) 16:35 - 19:20


Uçuş saatleri değişiklik gösterebilmektedir.


Önemli Not: Uçuş saatlerinde değişiklikler olabilmektedir. Bu nedenle bağlantı uçuşlarınızı almadan acentenizden uçuş saatlerini teyit etmeniz önemle rica olunur. Aksi halde oluşabilecek aksaklıklardan Touristica sorumlu değildir.


Belirtilen uçuşlar İstanbul kalkışlı olup, diğer şehirlerden turlarımıza havayolu tarafından bağlantı imkanı sağlanmaktadır. Bağlantı ücretini acentenize danışınız. Ekstra hizmet olarak paket tura dahil edilebilir. Detaylı bilgi ve rezervasyon için lütfen ofislerimiz ile irtibata geçiniz.


BİREYSEL PAKET OLAN TURUMUZDA UÇAK BİLETLERİ PROMOSYON OLUP , İPTAL İADE VE DEĞİŞİKLİK YAPILAMAMAKTADIR

COVID 19 SEYAHAT BİLGİLERİ

* Sırbistan'a girişler de Türk Vatandaşları için herhangi bir karantina uygulaması söz konusu değildir. Ancak uçuştan 0-48 saat öncesine ait PCR testi gerekmektedir. 

* Yetişkin yanında ki 0-12 Yaş çocuklar PCR testinden muhaftır yaptırmalarına gerek yoktur. 

* Sırbistan'da Covid 19 tedbirleri kapsamında kafe ve restoranlar akşam 20:00 a kadar açıktır. 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi