Menu
Your Cart

Ankara'dan Uçaklı Doğu Karadeniz Turu Perşembe-Pazar

Ankara'dan Uçaklı Doğu Karadeniz Turu Perşembe-Pazar
Ankara'dan Uçaklı Doğu Karadeniz Turu Perşembe-Pazar
Ankara'dan Uçaklı Doğu Karadeniz Turu Perşembe-Pazar
Ankara'dan Uçaklı Doğu Karadeniz Turu Perşembe-Pazar
Ankara'dan Uçaklı Doğu Karadeniz Turu Perşembe-Pazar
Ankara'dan Uçaklı Doğu Karadeniz Turu Perşembe-Pazar
2.099,00TL
Vergiler Hariç: 2.099,00TL

1. GÜN

Atatürk Köşkü-Ayasofya-Sümela Manastırı


Perşembe

Sabah 05:30'da Esenboğa Havalimanı, AnadoluJet Havayolları kontuarından biniş işlemleri sonrası 07:50 Ankara-Trabzon uçağıyla yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından Trabzon Havalimanı'na ulaşıyoruz.Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesini geziyoruz.Trabzon’un meşhur Telkari ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek deniz kenarında bulunan 5 yıldızlı otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Konaklama: Babillon Otel  Spa /  İyidere-Rize

Günün restoranı ve lezzeti: Akçaabat köftesi, piyaz, Laz böreği (Ekstra) 2. GÜN

Tam Gün Batum turu-Sanat Müzesi-Katedral-Deriner Barajı-Artvin


Cuma

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Arhavi,Hopa ilçeleri üzerinden Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Yeni çipli kimlik kartlarımız ile Gürcistan tarafına geçiyor ve Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda yörenin meşhur Gürcü şaraplarından tatma ve alışveriş imkanı bulduktan sonra son olarak Batum yolu üzerinde bulunan tarihi Gönye Kalesi ve kale içerisinde bulunan antik harabeleri ziyaret ediyoruz. Batum gezilerimizi tamamladıktan sonra tekrar Sarp sınır kapısından Türkiye'ye giriş yapıyor ardından Artvin'e ulaşıyoruz. Bir mühendislik harikası olan Deriner barajı ile Çoruh nehrini yukarıdan kuş bakışı izledikten sonra otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimize.


Konaklama:Grand Artvin Otel / Artvin

Günün Restoranı ve Menüsü: Gürcü Peyniri(sulguni), cevizli patlıcan,gürcü mantısı(hinkali), peynirli pide(hacapuri), patetesli et, gürcü mantarı ve gürcü şarabı (Ekstra)


Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;


Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde çipli yeni kimlik kartları ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.


Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin Anne ve Babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir.


Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.3. GÜN

Atatepe-Karagöl-Fırtına vadisi-Zil Kale-Ayder


Cumartesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Artvin Atatepe'de bulunan Türkiye'nin en büyük Atatürk anıtını fotoğrafladıktan sonra Çoruh ırmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirerek Borçka'ya ulaşıyoruz. Burada  minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz. Karagöl'ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl’ün huzur veren doğa güzelliklerini görmemizin ardından ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına vadisine ulaşıyoruz. Fırtına deresi kenarında yörenin meşhur kırmızı benekli alabalığı, mıhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından minibüslerimize binerek bir kartal yuvası konumundaki Zil kale gezimizi gerçekleştiriyoruz. Gezimiz sonrasında  Çamlıhemşin ilçesi üzerinden ilerleyerek deniz seviyesinde 1350 metre yükseklikte bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder'e ulaşıyoruz. Gelintülü şelalesi ve Kalegon gezilerini rehberimiz ile birlikte gerçekleştirdikten sonra Ayder'i daha iyi yaşayabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Of, Çaykara ilçelerini takip ederek Uzungöl'de bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Golden İnn Otel /  Taşkıran Uzungöl 

Günün restoranı ve lezzeti: Fırtına Deresi Pınar Alabalık, Lahana çorbası, Alabalık tava veya ızgara, Muhlama (Ekstra) 4. GÜN

Uzungöl-Lustra ve Karaster Yaylaları-Çay Fabrikası


Pazar

SSabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster yaylasına varıyoruz. Deniz seviyesinden 2000 metrede bulunan, aynı zamanda yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra minibüslerimiz ile tekrar Uzungöl’e ulaşıyoruz. Burada aracımıza binerek Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Trabzon havalimanına ulaşıyoruz. 21:45 Ankara uçağı ile Esenboğa havalimanına hareket ediyor ve bir sonraki Touristica turunda buluşmak üzere veda ediyoruz.


Günün Restoranı ve lezzeti: İnan Kardeşler Alabalık saç kavurma, kuymak (Ekstra)

Alışveriş noktası: Araklı çay fabrikası.

Alışveriş noktaları: Zaimoğlu Rize Bezleri, Yöresel dokumalar, Vatan çay fabrikası.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi