Menu
Your Cart

Kapadokya Turu 1 gece konaklamalı İstanbul-İzmit-Ankara Çıkışlı

Kapadokya Turu 1 gece konaklamalı İstanbul-İzmit-Ankara Çıkışlı
Kapadokya Turu 1 gece konaklamalı İstanbul-İzmit-Ankara Çıkışlı
Kapadokya Turu 1 gece konaklamalı İstanbul-İzmit-Ankara Çıkışlı
Kapadokya Turu 1 gece konaklamalı İstanbul-İzmit-Ankara Çıkışlı
Kapadokya Turu 1 gece konaklamalı İstanbul-İzmit-Ankara Çıkışlı
Kapadokya Turu 1 gece konaklamalı İstanbul-İzmit-Ankara Çıkışlı
399,00TL
Vergiler Hariç: 399,00TL

1. GÜN

Hareket Günü


21.00 Beylikdüzü Shell istasyonu Marmara park karşısı, 22.00 Ataköy Olimpiyat Evi Önü, 23.00 Mecidiyeköy Divan otel önü, 23.59 Kadıköy Evlendirme dairesi Otoparkı, 00.30 Kartal yemek center,01.30 İzmit Asya otel önünden hareketle gece yolculuğu lüks Touristica otobüsümüzde. 

Bolu-Ankara üzerinden yolculuğumuz yaklaşık olarak 9 saat sürmekte.  2. GÜN

Ihlara Vadisi-Derinkuyu-Uçhisar Kalesi-Avanos


Yol güzergâhımızı takiben sabah saatlerinde 3268 metre yüksekliği ile bölgenin en yüksek dağlarından biri olan Hasan Dağı’nın heybetli görüntüsü eşliğinde Ihlara Vadisi’ne varıyoruz. 14 km. uzunluğunda ve içerisinde yaklaşık 105 tane kiliseyi barındıran bu vadide Melendiz Çayı’nın kenarından yürüyerek Ağaçaltı, Yılanlı ve Sümbüllü Kiliseleri ziyaret ediyoruz. Ardından vadinin bitiş noktası olan Selime Köyü’ndeki eşsiz peribacalarını izleyerek jeotermal bir bölgede bulunan Narlıkuyu krater gölü’ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasında muhteşem manzara karşısında ikramımız olan sıcak çikolatalarınızı yudumladıktan sonra Kapadokya’nın gizemini daha da arttıran bölgedeki en güzel yeraltı şehirlerinden olan Derinkuyu Yeraltı şehrine varıyoruz.Yerin 7 kat altında yaşamanın mucizevî yanlarını görerek.Güzel Atlar Ülkesi olarak bilinen Kapadokya Bölgesine ulaşıyoruz ,bölgeyi tanımaya Güvercinlik Vadisi ile başlıyoruz. Vadide vereceğimiz fotoğraf molası ile yeryüzünde benzerine çok az rastlanan doğa harikası oluşumları görerek bölgenin en yüksek 3 noktasından birisi olan Uçhisar Kalesi’ne varıyoruz. Gezimizde bulunan birçok alanı panoramik olarak görme şansına sahip olduktan sonra Anadolulun en uzun nehri olan Kızılırmak’ın yanı başında bulunan Avanos’a ulaşıyoruz. Derler ki ‘’kör bile bulur Avanos un yolunu,çanak çömlek kırıntılarından’’ işte böyle bir kültürün oluştuğu bu noktada çanak-çömlek ve onyx atölyelerini gezip bilgi ve alışveriş imkanını bulduktan sonra Paşabağları’nda, diğer adıyla Keşişler Vadisi’nde ikili ve üçlü peribacalarında fotoğraf çekip kısa bir yürüyüş yaparak, kayalara oyulmuş inziva noktalarını görüyoruz. Ardından Şarap Mahzenlerini gezip Asmalı konakta fotoğraf molası vermemizin ardından gün içerisindeki programımızı tamamlıyoruz. Otele giriş, akşam yemeği ve konaklama.Ardından dileyen misafirlerimiz ile bölgenin otantik yapısını gösteren Türk gecesinde (Extra) günün yorgunluğunu eğlenerek atacağız.

Günün Restoranı ve Menüsü: Uranus Restorant(Ekstra)Mercimek Çorbası,Pastırmalı Kuru Fasülye,Pilav,Turşu,Çömlek Kebabı,Tatlı.(ekstra)

Alışveriş Noktaları: Sayan Onyx Atölyesi, Hisarönü Seramik Art Gallery

 


3. GÜN

Göreme-Hacı Bektas-Çavuşin-Dervent ve Zelve Vadileri


Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası (isteyen misafirlerimiz kahvaltı öncesi ekstra balon turuna katılabilirler ekstra) hareketle Göreme Açık Hava Müzesi’ndeki en güzel kaya kiliselerini;Rahipler Manastırı, Rahibeler Manastırı, Basil Kilisesi, Barbara Şapeli,Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise, Yemekhane ve Kiler yapılarını  gezdikten sonra  Çavuşin köyü’nü görerek doğanın bir mucizesi olan harika oluşumları görmek üzere Dervent vadisi ve üç vadinin birleşiminden meydana gelen Zelve vadisini ziyaret ediyoruz. Ardından gezimizin son durağı eski adıyla Suluca Karahöyük olan Hacı Bektaş ilçesine varıyoruz. Hacı Bektaş-i Veli nin dergahını kurduğu bu noktada müzede bulunan Aş Evi, Meydan Evi, Pir Evi, Aslanlı Çeşme,Üçler Çeşmesini görüyoruz. Buradaki programımızı tamamladıktan sonra akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp bir başka Touristica kültür turunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.


 


Günün Restoranı ve Menüsü (Ekstra): Han Restorant , açık büfe sıcak, soğuk, tatlı ve meyve 

Alışveriş Noktaları: Bazaar 54 Halı Atölyesi

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi