Menu
Your Cart

Adana'dan Klasik Karadeniz Batum Turu

Adana'dan Klasik Karadeniz Batum Turu
Adana'dan Klasik Karadeniz Batum Turu
Adana'dan Klasik Karadeniz Batum Turu
Adana'dan Klasik Karadeniz Batum Turu
Adana'dan Klasik Karadeniz Batum Turu
1.299,00TL
Vergiler Hariç: 1.299,00TL

1. GÜN

Adana Kalkış Günü

22:00 İstasyon durağı önünden hareket ve gece yolculuğu lüks Touristica otobüsümüzde.

Niğde,Kayseri üzerinden yolculuğumuz yaklaşık olarak 10 saat sürmektedir. 2. GÜN

Amasya-Mumyalar müzesi-Samsun-Amissos Hazineleri-İlk Adım Anıtı Kurtuluş Parkı-Bandırma Vapuru

Sabah saatlerinde Amasya’ya ulaşıyor ve Şehzadeler kenti Amasya’yı tanımaya başlıyoruz. Gezimize,1865 yılında yaptırılan klasik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile programımıza başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerininiz cumbalarını izliyoruz. Ardından sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II.Bayezid Külliyesini geziyoruz. Buradan Burma Minareli Camii ve şehzadeler parkı geziyoruz. İçinde ilhanlılar döneminde kalma 6 adet mumyanın bulunduğu Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Helenistik dönme ait olduğuna inanılan ve mitoloji ’ye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz.Ardından Havza üzerinden milli mücadelenin bir kıvılcım olarak başladığı daha sonra tüm yurdu sardığı Samsun'a ulaşıyoruz.İlk olarak Bandırma vapurunun birebir ölçülerdeki maketinin bulunduğu Kurtuluş parkına gidiyoruz. Balmumu heykelleri ve dönem yansımaları eşliğinde gezilerimizi tamamladıktan sonra Atatürk’ün 18 silah ve kader arkadaşı ile birlikte Samsun’a ilk adımı attığı yer olan tütün iskelesi ve ilk adım anıtlarını ziyaret ediyoruz.Bu alanlarda vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Kahvaltı: Yolculuk esnasında uygun bir mola yerinde ekstra olarak alınacaktır. 

Günün Restoranı ve lezzeti: Amesia Mutfagı, Güveçte Kurusu,Baklalı yaprak sarması,Amasya bamyası,mantı (ekstra)

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe yada set menü olarak sunulmaktadır.  

Konaklama:North Point Otel / Samsun3. GÜN

Ordu-Boztepe-Giresun-Trabzon-Sümela manastırı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından üzerinden Ordu’ya varıyoruz. Şehir merkezini görerek deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe'ye ulaştığımız zaman göreceğimiz manzara sizlere uçakla yolculuk yapıyormuşsunuz hissini verecek. Harika görüntüler eşliğinde vereceğimiz çay kahve molası sonrasında Giresun'da Fındık alışverişimizi yaparak Görele, Beşikdüzü ilçeleri üzerinden Trabzon’a ulaşıyoruz. Atatürk köşkü gezisi ve Ayasofya gezileri ardından Akçaabat ilçesinde meşhur köfte menülü öğle yemeğimizi aldıktan sonra Altındere vadisine ilerliyoruz. Milli Park sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırına ulaşıyoruz. Altındere vadisine hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek (Manastır da restorasyon çalışmaları devam etmesi durumunda manastır anlatımları giriş kapısında yapılır) Uzungöl'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Kahvaltı: Otelimizde tur fiyatına dahil açık büfe olarak alınmaktadır.

Öğle Yemeği: Akçaabat köftesi, piyaz, laz böreği (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde tur fiyatına dahil açık büfe veya set menü olarak alınmaktadır.

Konaklama: Golden İnn Otel / Taşkıran-Uzungöl4. GÜN

Çay Fabrikası-Haldizen Vadisi-Uzungöl-Karaster ve Lustra Yaylaları-Ayder

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster yaylasına ulaşıyoruz ( ekstra 60 TL ). 2000 metrede aynı zamanda Uzungöl yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra aracımıza binerek Sürmene ilçesinin keskinliği ile ünlü bıçak alışverişi ardından Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz ardından deniz seviyesinden 1250 metre yükseklikte bulunan Ayder'e ulaşıyoruz.Karadenizin önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olan Ayder'de gelintülü şelalesini fotoğraflıyor ardından doğa yürüyüşlerimiz için serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman sonrası Fırtına vadisinde bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunulmaktadır.

Öğle Yemeği:Ekstra olarak bölgede alınmaktadır./ İnan Kardeşler Uzungöl

Akşam Yemeği: : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe yada set menü olarak sunulmaktadır.

Konaklama: Vadi Otel vb. / Fırtına Vadisi

 


5. GÜN

Karagöl-Batum-Sanat Müzesi-Botanik Parkı-Katedral


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Artvin’in Borçka ilçesine ulaşıyoruz. Burada minibüslerimize binerek Karçal dağlarının eşsiz manzaraları eşliğinde deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan, çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz ( ekstra 60 TL ). Orman denizi olarak adlandırılan Karagöl’ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl gezisi ardından Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sadece Nüfus cüzdanlarımız ile gümrük kapısından geçerek Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından 1880’li yılların başında Rus Botanikçi Dr. Krasnow tarafından 6 bin dönümlük bir arazi üzerinde kurulan Batum Botanik Park’ında Kuzey Amerika, Avustralya, Kore ve Japonya bitki ve çiçeklerin yer aldığı bölümlerini geziyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanlarda yörenin meşhur Gürcü şaraplarından tatma ve alışveriş imkanı bulduktan sonra Sarp sınır kapısından giriş yaparak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunulmaktadır.

Öğle Yemeği: Gürcü Peyniri(sulguni), cevizli patlıcan,gürcü mantısı(hinkali), peynirli pide(hacapuri), patetesli et, gürcü mantarı (ekstra) 

Akşam Yemeği: : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe yada set menü olarak sunulmaktadır.

Konaklama: Paluri Otel vb. / Hopa


Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde çipli yeni kimlik kartları ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.

Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin Anne ve Babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir.


Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.6. GÜN

Fırtına vadisi-Zil kale-Vakfıkebir-Giresun

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına Vadisi gezimize başlıyoruz.Arzu eden misafirlerimiz Fırtına deresinde Rafting yapabilir (75 TL), dileyen misafirlerimiz de bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zil Kale gezisi ve Palovit şelalesi gezilerine katılabilirler (60 TL). Fırtına vadisi gezilerimizi tamamladıktan sonra Fırtına deresi kenarındaki Muhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından Vakfıkebir'de yöresel lezzet alışverişlerimizi yaparak Giresun'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunulmaktadır.

Öğle Yemeği: Fırtına Deresi Pınar Alabalık, Lahana çorbası, Alabalık tava veya ızgara, Muhlama (Ekstra).

Akşam Yemeği: Otelimizde tur fiyatına dahil açık büfe veya set menü olarak alınmaktadır.

Konaklama: Ramada Otel vb./ Giresun7. GÜN

Sinop-Hamsilos-Akliman-Kastamonu

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Bafra,Kızılırmak üzerinden Türkiye'nin kuzey ucu Sinop'a ulaşıyoruz. Küçük ve şirin bir şehrimiz olan Sinop’ta ülkemizin tek fiyordu olan Hamsilos Fiyordu, Akliman, Maket gemi yapım atölyeleri, Liman, Sinop Kalesi, romanlara ve türkülere konu olmuş Tarihi Cezaevini gezerek Küre dağları üzerinden Kastamonu'ya varıyoruz.23 Ağustos 1925 yılında şapka ve kıyafet inkılabının yapıldığı binayı görerek Nasrullah camii, Kastamonu el sanatları olarak hizmet veren Münire medresesi, mahalli bir lezzet olan çek çek helva imalatı, Saat kulesi gezilerinin ardından Adana'ya doğru hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunulmaktadır.

Öğle Yemeği: Sinop mantısı veya sahil restoran tavada soslu iskorpit balığı (ekstra)

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir. Yol üzeri mola tesislerinde ekstra olarak alınmaktadır. 

Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır. Otobüs ile dönüş yolculuğu yapılmaktadır.8. GÜN

Adana Dönüş Günü

Sabah saatlerinde Adana'ya ulaşıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir başka turumuzda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi