Menu
Your Cart

Ankara'dan Uçaklı Elit Karadeniz Turu

Ankara'dan Uçaklı Elit Karadeniz Turu
Ankara'dan Uçaklı Elit Karadeniz Turu
Ankara'dan Uçaklı Elit Karadeniz Turu
Ankara'dan Uçaklı Elit Karadeniz Turu
Ankara'dan Uçaklı Elit Karadeniz Turu
Ankara'dan Uçaklı Elit Karadeniz Turu
2.499,00TL
Vergiler Hariç: 2.499,00TL

1. GÜN

Atatürk Köşkü-Ayasofya-Sümela ManastırıSabah 06:00 Esenboğa Havalimanı Anadolu Jet kontuarı önünden check in işlemlerimizi tamamlayarak Anadolu Jet 08:00 uçağı ile yaklaşık bir saat on dakikalık yolculuğun ardından Trabzon Havalimanına ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesini geziyoruz.Trabzon’un meşhur Telkari ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek (Sümela manastırının restorasyon çalışmaları nedeniyle gezilemeyecek olması durumunda rehber anlatımları manastır girişinde yapılır.) deniz kenarında bulunan 5 yıldızlı otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Konaklama: Babillon Otel  Spa /  İyidere-Rize

Günün restoranı ve lezzeti: Akçaabat köftesi, piyaz, Laz böreği (Ekstra) 2. GÜN

Ovit Dağı-Buzul Gölü-İkizdere-Anzer Yaylası


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından turumuz özelinde 2640 metre ile çıkılabilecek en yüksek nokta olan Ovit dağına doğru hareket ediyoruz. İkizdere vadisinden ilerlerken şelalelerde fotoğraf molaları veriyor, muhteşem manzaralar ile İkizdere ilçesi üzerinden Ovit dağı geçidine 2640 metreye ulaşıyoruz. Bu noktada aracımızdan inerek kısa bir yürüyüş ile yayla çiçekleri arasından temmuz, ağustos aylarında dahi karların erimediği, kar sularının birikmesi ile meydana gelmiş Ovit gölüne ulaşıyoruz. Göl kenarında yapacağımız yürüyüş ile yamaçlarda güneşin etkisinin az olduğu, gün içerisinde gölgenin daha fazla etki ettiği alanlarda bulunan donmuş karlar ile fotoğraflar çekildikten sonra İkizdere ilçesine geri dönüyoruz. Ardından dileyen misafirlerimiz ile Karadeniz bölgesinde özellikle dünyaca ünlü bal üretiminin merkezi konumunda bulunan Anzer yaylasına gitmek üzere minibüslerimize biniyoruz ( ekstra 75 TL ). Deniz seviyesinden 2105 metre yükseklikte bulunan, Ballıköy olarak bilinen Anzer yaylasına ulaştığımız zaman Anzer balının üretildiği bin türlü yayla çiçeklerini görüyor yayla merkezinde sizlere yürüyüş ve doğa ile baş başa olmanız için serbest zaman veriyoruz. Anzer gezisi sonrası araçlarımız ile Rize'de bulunan otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Konaklama: Babillon Otel  Spa /  İyidere-Rize

Günün restoranı ve lezzeti: İkizdere Esnaf lokantası; Rize kavurması, İspir kurufasülye, Pilav, Cacık3. GÜN

Tam Gün Batum turu-Sanat Müzesi-Katedral-Deriner Barajı-Artvin


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Arhavi,Hopa ilçeleri üzerinden Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Yeni çipli kimlik kartlarımız ile Gürcistan tarafına geçiyor ve Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda yörenin meşhur Gürcü şaraplarından tatma ve alışveriş imkanı bulduktan sonra son olarak Batum yolu üzerinde bulunan tarihi Gönye Kalesi ve kale içerisinde bulunan antik harabeleri ziyaret ediyoruz. Batum gezilerimizi tamamladıktan sonra tekrar Sarp sınır kapısından Türkiye'ye giriş yapıyor ardından Artvin'e ulaşıyoruz. Bir mühendislik harikası olan Deriner barajı ile Çoruh nehrini yukarıdan kuş bakışı izledikten sonra otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimize.


Konaklama:Grand Artvin Otel / Artvin

Günün Restoranı ve Menüsü: Gürcü Peyniri(sulguni), cevizli patlıcan,gürcü mantısı(hinkali), peynirli pide(hacapuri), patetesli et, gürcü mantarı ve gürcü şarabı (Ekstra)


Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;


Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde çipli yeni kimlik kartları ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.


Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin Anne ve Babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir.


Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.

 


4. GÜN

Atatepe-Karagöl-Fırtına vadisi-Zil Kale-Ayder-Huser Yaylası


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Artvin Atatepe'de bulunan Türkiyenin en büyük Atatürk anıtını fotoğrafladıktan sonra Çoruh ırmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirerek Borçka'ya ulaşıyoruz. Burada  minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz . Karagöl'ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl’ün huzur veren doğa güzelliklerini görmemizin ardından ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına vadisine ulaşıyoruz. Fırtına deresi kenarında yörenin meşhur kırmızı benekli alabalığı, mıhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından minibüslerimize binerek bir kartal yuvası konumundaki Zil kale gezimizi gerçekleştiriyoruz.Gezimiz sonrasında  Çamlıhemşin ilçesi üzerinden ilerleyerek deniz seviyesinde 1350 metre yükseklikte bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder'e ulaşıyoruz. Gelintülü şelalesi ve Kalegon gezilerini rehberimiz ile birlikte gerçekleştirdikten sonra dileyen misafirlerimize Ayder'i daha iyi yaşayabilmeleri için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman dilimi içerisinde dileyen misafirlerimiz ile 2320 metre rakıma sahip, sıralı Kaçkar dağlarının eşsiz manzaralarını görebileceğimiz, aynı zamanda ayaklarınızın altında Avusor ve Kavron vadilerini, havanın da güzel olması ile birlikte fotoğraflayabileceğimiz Huser yaylasına ulaşıyoruz ( ekstra 60 TL ).Unutulmaz manzaralar sonrası Huser yaylasında geçirdiğimiz zamanın ardından Ayder'in en prestijli tesislerinden biri olan, doğanın kalbinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Konaklama: Kaçkar Resort Hotel / Ayder

Günün restoranı ve lezzeti: Fırtına Deresi Pınar Alabalık, Lahana çorbası, Alabalık tava veya ızgara, Muhlama (Ekstra).5. GÜN

Haldizen Vadisi-Uzungöl-Karaster ve Lustra Yaylaları-Çay Fabrikası

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Solaklı vadisini takip ederek Uzungöl'e ulaşıyoruz.Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster yaylasına varıyoruz. Deniz seviyesinden 2000 metrede bulunan, aynı zamanda yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra minibüslerimiz ile tekrar Uzungöl’e ulaşıyoruz. Burada aracımıza binerek Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Trabzon'da bulunan 5 yıldızlı otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Konaklama: Hilton Otel / Trabzon

Günün Restoranı ve lezzeti: İnan Kardeşler Alabalık saç kavurma, kuymak (Ekstra)

Alışveriş noktası: Araklı çay fabrikası.6. GÜN

Giresun-Ordu Boztepe

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Vakfıkebir,Tirebolu üzerinden Görele'ye ulaşıyor kemençe müzesi ziyareti ardından Giresun  adası ve şehir merkezini görerek Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu'da deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe ye ulaştığımız zaman göreceğimiz manzara sizlere uçakla yolculuk yapıyormuşsunuz hissini verecek. Harika görüntüler eşliğinde vereceğimiz çay kahve molası sonrasında Ordu Giresun havalimanına varıyor Anadolu Jet 21.45 Ankara uçağı ile Esenboğa havalimanına hareket ediyor, bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi